İşini sağlama alanlara
Ürünler
golge


  Premium Poliüretan Köpük
 
Premium kalite, havanın nemi ile kürleşen, genleşen, hücre ve boyutsal stabilizasyona sahip, yüksek mukavemetli, kolay uygulanabilir, özel tabanca sayesinde kolay ve etkili kullanıma sahip tek komponentli çok amaçlı, poliüretan esaslı köpüktür. Muhtelif yapı elemanlarının birleşimlerinde dolgu, yalıtım ve yapıştırma amaçlı kullanılır. Kapı, pencere, tesisat ve boru montajlarında boşluk doldurma ile çatı ve yalıtım malzemelerinin yapıştırılmasında kullanılmaktadır.

ÖZELLİKLERİ:
• Büzülme yapmaz. Boyut değiştirmez.
• Orijinal hacminin 30 katına kadar genleşebilir.
• Yüksek mukavemetlidir.
• Isı ve ses yalıtımlı sağlar.
• Tabanca ile etkili ve kolay kullanıma sahiptir.
• Kuruyan köpük kesilebilir, boyanabilir ve sınavanabilir.

UYGULAMA:
Uygulanacak yüzeyler sağlam, kuru, toz ve kirden arındırılmış olmalıdır. Maksimum performans ve dolgu için, uygulanacak yüzeyler sprey yardımıyla nemlendirilmelidir. Diğer yapı elemanlarını korumak için maskeleme bandı kullanılmalıdır.
Özel köpük tabancasına ürün valfi takılır. Daha sonra yaklaşık valf aşağı gelecek şekilde 30 sn. boyunca en az 30 kez çalkalanır ve itici gaz reaksiyona sokulur. Yapılacak dolgu miktarının yarısı kadar köpük sıkılarak genleşmesi beklenir. Ürün sertleştikten sonra kesilebilir, üzeri boyanabilir.

TEMİZLİK:
Etrafa sıçrayabilecek köpük taze iken kesinlikle su kullanılmadan, özel PU köpük temizleyici sprey ile temizlenmelidir. Kurumuş köpük ancak mekanik olarak temizlenebilir.
   


Kod Açıklama Tip Palet
1107 Premium Poliüretan Köpük 825 gr 12 840
1108 Premium Tabancalı Poliüretan Köpük 825 gr 12 840