Tasarım Aşaması

Ürünlerimizin bir çoğu Ar-Ge merkezimizin tasarım ofisinde tasarlanıp üretiliyor.

AR-GE Çalışmalarımız

AR-GE Çalışmalarımıza her geçen yıl daha fazla önem vererek sizlere en kaliteli hizmeti en yeni teknolojiyle en uygun fiyatlarla sunmaya özen gösteriyoruz.

Teknolojiye Önem Veren

Fabrikamızda üretilen ürünlerimiz her zaman en son teknolojiyle üretilmiş olup en yüksek kalite kontrollerden geçerek sizlere ulaştırılıyor.

TÜM ÜRÜNLERİN TASARIM VE ÜRETİMİNDE Kİ PAYIMIZ

TASARIM AŞAMASI
99%
ÜRETİM AŞAMASI
95%
MAKİNE PARKURU
75%

TEKNOLOJİMİZ

Hassan, sürekli gelişim ve yenilikçilik anlayışını, Ar-ge çalışmalarında da benimseyerek sektöründeki liderliğini uzun yıllardır korumaktadır. Hassan`ın Ar-ge faaliyetleri, ürün tasarımı ve proses iyileştirme çalışmalarını kapsamaktadır. Ar-ge faaliyetleri, ürün ve makine tasarımı konusunda deneyimli ve uzman mühendis kadromuz ile, yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizin talep ve beklentilerinin en üst düzeyde karşılanabilmesi ve ürün kalitesinin uluslararası standartlarda gerçekleştirilmesi esas alınarak yürütülmektedir.

Kullanılmakta olan üretim tekniklerinin geliştirilmesi ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi ile, ürün kalitesi ve dayanıklılığı arttırılmakta ve sektörel gelişmelere öncülük edilmektedir. Özellikle kaynak ve puntalama teknolojisine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, sektöre özel olarak geliştirilen kaynak ve puntalama metotları kullanılarak, ithal edilen özel değerlere sahip yay çeliği ve paslanmaz çeliklerin üretimi, robotlu kaynak sistemleriyle gerçekleştirmektedir. Söz konusu Sıva Mala kaynak teknolojisi, İstanbul Teknik Üniversitesi`nde gerçekleştirilen Statik Eğme ve Dinamik Yorulma testleri ile de tescillenmiştir. Aynı zamanda, üretim proseslerimizde kullanılmakta olan makine ve ekipmanlar da, Ar-ge faaliyetleri çerçevesinde mekatronik tasarım ilkelerine göre tasarlanmakta ve üretilmektedir. Şirket makine parkurunun %70`lik bölümü, araştırma geliştirme faaliyetleri sonucu tasarlanmış ve üretilmiştir.

 

ar-ge
ar-ge

TASARIMLARIMIZ

Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde, ürün geliştirme süreci, üretimle ilgili son yılların en dinamik alanlarından biri olarak dikkati çekmektedir. Uluslararası rekabet koşullarının, sürekli yenilik ve gelişim gerektirmesi, nihai müşterilerin her geçen gün değişen davranış ve tercihleri, bu sürecin son derece çevik ve tepkisel yönetilmesini gerekli kılmaktadır. Pazardaki iniş ve çıkışları çabuk algılayarak gerekli önlemleri almak ve çok fazla değişkenlik gösteren müşteri taleplerini karşılamak için Hassan`ın temel stratejisi, müşterilerini de ürün çevrimi içine almak ve müşteri ihtiyaçlarıyla kurum yeteneklerini birleştirerek proaktif düşünmektir.

  • Tasarımlarımız Ar-Ge merkezimizin tasarım ofisinde yapılmaktadır.
  • Tasarlanan ürünlerimiz üretilmeden önce standartlara uygun olup olmadığın kontrol edilir.
  • 6 Farklı aşamadan geçtikten sonra kalite kontrolü yapılır.
  • En son aşama olarak üretimi yapılıp paketlenip sizlere ulaştımı sağlanır.

ARAŞTIRMA - GELİŞTİRME VE ERGONOMİ

Hassan, üretimini yaptığı ürünleri bünyesindeki Ar-ge bölümünde tasarlamaktadır. Tasarlanan ürünlerde, ürün estetiği, işlevsellik ve kullanım kolaylığı ön planda tutulmakta ve bu sayede benzerlerinden farklılaşması sağlanmaktadır. Bu yaklaşım çerçevesinde tasarlanan ürünler, Türk Patent Enstitüsü tarafından da patentleri alınarak tescillenmektedir. Hassan yeni ürün geliştirme sürecini, kavram geliştirme, teknolojik ve ekonomik yapılabilirlik etüdü, tasarım girdilerinin oluşturulması, tasarım geliştirme ve tasarım doğrulama, prototip üretim, üretim prosesinin kurulması, deneme üretimi ve testlerin gerçekleştirilmesi ve satış sonrası sorun giderme aşamalarıyla yürütmektedir