Fikrinizi Eksiksiz Bir Şekilde Belirtin

Fikrinizin Konusu Nedir?
Konu
Tanımınız Nedir?
Ad - Soyad
E-mail
Telefon Numarası
Açıklama
Ek Görsel veya Döküman Yükle
Dosya Boyutu Maksimum 10 MB Olmalıdır. Sadece Pdf, Word, Excel, Powerpoint, Mp4, Avi Videolar ve Görsel Öğeler Yükleyebilirsiniz. (docx, xlsx, pptx, jpeg, jpg, png, mp4, avi, pdf)

Amaç

İnfo Bedâ ile yenilikçi fikirlerin toplanması, değerlendirilmesi ve yönetilmesinde kullanıcılara kolaylık sağlar. İnfo Bedâ ile inovasyon, Ar-Ge, Kalite, Üretim ve kârlılık alanlarında iyileştirmeler sağladığı gibi paydaş memnuniyetine de katkıda bulunur.

Sorumlular

Yenilikçi fikirlerin yönetilmesinden; İnovasyon Koordinasyon Kurulu (İKK), İnovasyon Komitesi (İNK) , Proje Yönetim Ofisi (PYO) sorumludur.

Tanımlar

İç ve dış paydaşlardan gelen yeni fikirler, kategori ayırımı yapılmaksınız, Fikir Havuzu’na kayıt edilmekte ve fikir değerlendirme sürecine dâhil edilmektedir. Gelen fikirler program içerisinde bulunan “Fikir Değerlendirme” süreçlerinden geçerek sonuçlanmaktadır. Tüm paydaşların yeni fikirleri sunmalarının teşvik edilmesi amacıyla bir ödüllendirme sistemi oluşturulmuştur. Ödüllendirme sistemi, fikirlerin doğuş aşamasından ticarileşme aşamasına kadar yapmış oldukları değerlendirilme yolculuğunda, ulaştıkları seviyeye bağlı olarak fikir sahibine artan değerlerde maddi ödüller sunulmasını içermektedir. Bu kapsamda değerlendirmeye alınan fikirlerin 5 (beş) aşamadan oluşan bir merdiven sistemi dâhilinde puanlaması yapılmaktadır.

Uygulama

  • İç ve dış paydaşlardan gelen yeni fikirlerin kayıt altına alınmasını sağlar.
  • Paydaşların memnuniyetine de katkıda bulunur.
  • Yönetici ekranı sayesinde fikirlerin yönetilmesine olanak sağlar.
  • Fikirlerin yönetilmesinde komisyon üyelerine yön verir.
  • Fikirlerin işlem basamakları hakkında yöneticilere otomatik mail bildiriminde bulunur.
  • Komisyon üyelerinin fikirleri değerlendirebilmesi için raporlama olanağı sunar.
  • Kullanıcıya geri bildirimde bulunarak fikir hakkında bilgilendirmede bulunulur.
  • Fikirlerin puanlanarak ödüle ulaşılması için kullanıcıya mesaj gönderiminde bulunur.

 

Değerlendirme Aşaması

İlk önce prosedüre uygun olup olmadığı kontrol edilir ve ön değerlendirmeden geçer daha sonra koordinasyon kuruluna fikriniz gönderilir ve orada değerlendirilip toplantılar yapılır ve birden fazla kişinin fikri alınır, ardından eğer uygunsa onaylanır değilse red edilir. Böylece 5 Adımdan geçer ve son adım olarak büyük ödüle gelinir. Büyük Ödül her yılın belirli günlerinde kura çekimi ile sahibiyle buluşturulur.